26 januari 2026 Activiteiten & bijeenkomsten

Samen op weg naar Santiago de Compostela

Houd je van wandelen? Ben je graag in beweging en sta je open voor een nieuwe ervaring? Dan is Camino Anders Bekeken misschien iets voor jou. Komend jaar kun je meedoen aan een 14-daagse wandeltocht van ongeveer 200 kilometer naar Santiago de Compostela.

Je loopt deze tocht niet alleen. Je gaat samen op pad: een wandelaar met een visuele beperking en een goedziende buddy vormen een duo. Zo steun je elkaar onderweg en ontdek je samen wat er allemaal mogelijk is.

Wat kun je verwachten?

Elke dag wandel je ongeveer 20 kilometer. Soms in de zon, soms in de regen. Je slaapt in eenvoudige herbergen en begint en eindigt de dag samen met de groep. Dat geeft rust en vertrouwen.

Misschien vraag je je af: Kan ik dit wel? Wat als het zwaar wordt? Juist dan merk je hoe fijn het is om samen te lopen. Je leert op elkaar te vertrouwen en elkaar ruimte te geven. Iedereen doet mee op zijn of haar eigen manier.

Meer dan wandelen alleen

Deze tocht gaat niet alleen over het afleggen van kilometers. Het gaat over groeien, ontdekken en ervaren. Over luisteren naar je lichaam. Over genieten van geluiden, geuren en gesprekken onderweg.

Veel deelnemers merken dat hun zelfvertrouwen groeit. Ze ontdekken nieuwe kanten van zichzelf. Zoals Linda, een eerdere deelnemer:

“Ik ging mee voor de sportieve uitdaging, maar kwam thuis met een rugzak vol herinneringen en meer vertrouwen in mezelf en anderen. Ik heb grenzen verlegd, momenten afgezien én genoten van de verbondenheid.”

Is dit iets voor jou?

Je hoeft geen topsporter te zijn. Wel is het belangrijk dat je fysiek en mentaal fit bent en openstaat voor samenwerking. Ben je iemand met een visuele beperking en wil je ervaren wat er wél kan? Of zie je goed en wil je als buddy echt iets betekenen voor een ander? Dan nodigen we je van harte uit.

Belangrijke data

Wil je meedoen in 2026? Houd dan rekening met deze data:

• 27 en 28 maart – selectiegesprekken (we ontmoeten elkaar persoonlijk)

• 11 en 12 juli – oefenweekend met de groep in Doorn

• 29 augustus – familiemiddag (centraal in het land)

• 10 t/m 24 oktober – de wandeltocht in Noord-Spanje (onder voorbehoud van vliegmogelijkheden)

Aanmelden kan van 1 februari tot en met 15 maart. Daarna wordt de groep samengesteld met aandacht voor balans en diversiteit.

Meer weten of je aanmelden?

Wil je rustig nalezen of deze tocht bij je past? Bekijk dan de uitgebreide informatie op de website van Stichting Anders Bekeken. Direct enthousiast geworden? Schrijf je dan in via het inschrijfformulier

De stichting selecteert voor deze tocht 6 buddy’s en 6 wandelaars met een visuele beperking.